Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá : 9 - 16
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Umělé řasy
  4. Umělé řasy. Ano, či ne?
11.08.2021
Umělé řasy

Umělé řasy. Ano, či ne?

Umělé řasy. Ano, či ne?

O prodlužování řas kolují různé zvěsti a mýty, člověk se jimi nechává ovlivňovat, aniž by si sám udělal vlastní názor. Jenže prodlužování řas se rok od roku inovuje a zlepšuje natolik, že dnes je aplikace naprosto šetrná a přirozená. Pokud navštívíte kvalitní certifikovaný salón, kde ke své práci přistupují zodpovědně, máte vyhráno.

Umělé  řasy však nemusí být jen krásné. Pokud jste se i vy rozhodli pro umělé prodlužování řas, máme několik důležitých rad, které vám pomohou vyhnout se bolestivé a nebezpečné zkušenosti.
Není nic horšího, než když vidíte řasy, které byly zničeny v tzv. profesionálním salonu na prodlužování řas. Důvodů může být několik. Nejčastěji jde o nedostatečné školení a praxi personálu nebo ještě hůře totální nedbalost a lhostejnost.

VÝHODNÉ NABÍDKY

Dávejte si pozor na tzv. „výhodné" nabídky, velké slevy a kupóny.  Tím samozřejmě nechceme říct, že všechny takové nabídky jsou špatné. Ale nic nepokazíte tím, že si uděláte svůj vlastní průzkum ve výběru spolehlivého a certifikovaného salonu.

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT DŘÍVE, NEŽ SI NECHÁTE V SALONU PRODLOUŽIT ŘASY:

Zjistěte si jak dlouhou praxi má kosmetička, která vám bude prodlužovat řasy.  (Tohle je zásadní bod. Čím delší je praxe, tím více má zkušeností a potřebné dovednosti ).

V renomovaném salonu Vám rádi ukáží fotky „před“ a „ po“ aplikaci. Zeptejte se kosmetičky zda absolvovala školení. Pokud to bylo u renomované a licencované společnosti, určitě se ráda pochlubí.

Ve většině salonů mají certifikáty zarámovány a umístěny na viditelném místě.

VYBAVENÍ SALONU:

Prostředí, kde Vám budou umělé řasy aplikovat by mělo být i pro Vás příjemné a měla byste se během aplikace cítit pohodlně. Samozřejmostí je pohodlné lehátko a certifikované výrobky vhodné k aplikaci řas na řasu. Aplikace umělých řas by se měla provádět v dobře větrané místnosti, kde se bude vlhkost pohybovat okolo 50%. Během topné sezony se vzduch v salonu značně vysušuje. Proto by mělo být samozřejmostí i vybavení zvlhčovačem vzduchu.

CENA A APLIKACE:

Hodně Vám napoví i cena. Doporučujeme si prohlédnout ceny za prodlužování řas na internetu a orientovat se někde uprostřed – aby cena nebyla přehnaně vysoká ani podezřele levná. Prodlužování řas se provádí metodou „řasa na řasu“.Tato technika vyžaduje především zkušenosti, přesnost a čas.

První aplikace by měla trvat přibližně dvě hodiny. Další návštěva na doplnění umělých řas by měla trvat asi hodinu. Naše přírodní řasy vypadávají přirozeně a tudíž s nimi vypadnou i ty prodloužené. Nepropadejte panice. Je to přirozený proces, který se děje neustále.

MOŽNÉ PŘÍČINY ALERGIE:

V každém certifikované salonu byste se Vám měli nejdříve zeptat, zda netrpíte alergií. Ať už se jedná o alergie v pylové sezoně, na léky a popřípadě na výpary z lepidel k prodlužování řas. Podle toho by měla kosmetička dále postupovat. Alergie se Vám může také projevit časem. Může to být i důsledkem používání stále stejného lepidla. Proto doporučujeme lepidlo vyměnit. Pokud by alergie trvala i nadále, doporučujeme použít lepidlo z řady bezvýparových lepidel. Jedná se o lepidlo Safety Glue.Je hypoalergenní a bez výparů. Aplikace probíhá stejně a řasy vydrží nalepeny 2 – 3 týdny.

Každopádně dbejte na to, aby kosmetička používala vždy certifikované přípravky. Pokud absolvujete prodlužování řas poprvé, měla by Vám kosmetička v salonu provést alergický test na lepidlo. Tím předejdete alergické reakci.

Průběh alergie je různý. U některých žen začíná svěděním očí ihned po aplikaci prodlužování řas a po několika dnech zmizí. Při doplňování řas se alergie opět objeví, ale v již rozsáhlejší podobě - obvykle se jedná o oteklá víčka, svědění v oblasti oka s zarudnutí. Taková reakce se může projevit během několika minut, ale výjimečné není, že i po několika hodinách od prodloužení řas. Reakce přitom může přetrvávat i několik dní. Léčba alergie je potom velmi složitá a zdlouhavá.

Vězte, že prodlužování řas, které se provádí správným způsobem, je vždy bezbolestné.Prodloužené řasy se neodlepují, ale vypadávají až s přírodní řasou. Správné prodloužené řasy jsou lehoučké, takže ani nevíte, že máte.

Co dělat v případě, že máte řasy nekvalitně prodloužené? Hlavně si je nepokoušejte sami doma odstranit. Najděte si na jejich odstranění opravdu profesionální salon.

Co říci na závěr: Prodlužování řas metodou řasa na řasu je čím dál populárnější. Pokud si chcete nechat řasy touto metodou prodloužit, dbejte na výše uvedené rady a s výsledkem budete nad míru spokojená.

Váš Tým Profi Řasy

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli